Audiohobby.pl

Słuchawki ~250zł/~400zł

PfK44

  • 8 / 4610
  • Nowy użytkownik
01-10-2011, 13:58
Witam.
Szukam słuchawek dokanałowych (ew. nausznych - jeśli będą dużo lepsze od doków w tej cenie) w cenie około 250zł (może być mniej jak i np. o 20 zł więcej). Możliwe, że za jakiś miesiąc lub 2 powiększyłby się mój budżet do około 400zł.
Czytałem dużo recenzji i... nie wiem które słuchawki będą dla mnie dobre. Jako odtwarzacza używam HTC HD2.
Słucham rapu, czasem reggae, uwielbiam dużo mocnego basu (ale nie zagłuszającego wszystkich słów), zależy mi na bardzo głośnych słuchawkach, z najlepszym dźwiękiem w tej cenie. Czyli po prostu - najlepszy stosunek jakości do ceny :)
A no i jeszcze przydałby się niezły wygląd - jak wyjdę na ulicę nie chcę wyglądać jak jakiś idiota w hełmie (nauszne) ;) I dobrze by było jakby te słuchawki pasowały do New Ery (czapki typu Full Cap).

A może tak kupić odtwarzacz (przynajmniej 8gb i fajnie by było jakby było wejście na Micro SD) i jakieś słuchawki? Bo chyba HD2 nie wykorzysta nowych słuchawek w pełni... Albo słuchawki i np. Fiio e5?

Nie znam się zbytnio na słuchawkach, więc proszę o poradę.

MAG

  • 2393 / 5895
  • Ekspert
01-10-2011, 15:56

Kup sobie Koss Porta Pro za około 100zł lub AKG K518 albo AKG K 420 jest mnóstwo słuchawek w cenie do 400zł tylko po co przepłacać?

O dokanałowych zapomnij tym bardziej że odetną cię od otoczenia i wejdziesz pod samochód , nie dają frajdy ze słuchania bo cały czas się rozpraszasz itd.

Najlepiej wejdż do salonu i posłuchaj , po kilku minutach wybierzesz właściwe .

Zajrzyj do Salonu SONY ostatnio słuchałem tam słuchawek i nie powiem było dość ciekawie , i leżały fajnie i dżwięk właśnie taki jak szukasz itd.

Owocnych łowów :)
 






Nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)

fallow

  • 6457 / 5878
  • Ekspert
01-10-2011, 19:06
Zdecydowaniej zainteresuj sie dokanalowkami firmy NuForce. Solidna podstawa basowa gwarantowana i beda bardzo dobrze sprawdzac sie w gatunkach ktore wymieniles. Nawet z takim HD2 w wyzej wimienionych gatunkach sie sprawdza.

http://audiomagic.pl/18-nuforce

PfK44

  • 8 / 4610
  • Nowy użytkownik
01-10-2011, 19:13
Dzięki wielkie za pomoc MAG :)

Z tego co \'popatrzyłem\':
Koss Porta Pro - mają taką budowę, że nie pasowałyby do czapki (którą - noszę zawsze). Na razie odpadają.
AKG K420 - fajnie by pasowały, podobno dobry bass itp. Niezłe.
AKG K518 - chyba najbardziej mi się podobają z tych 3 par, które podałeś :) Fajny wygląd.
Po co przepłacać... właściwie to miałbym wtedy pieniądze na jakieś inne rzeczy. Lecz... zależy mi na najlepszych słuchawkach, chociażby do tych 250zł. Oczywiście jeśli nie ma jakiejś wielkiej różnicy pomiędzy tymi które podałeś, a jakimiś za ~250zł to wybrałbym jakieś tańsze. A jeśli wybrałbym tańsze to może kupić jakiś wzmacniacz (np. ten Fiio), chociaż nie wiem czy to pomaga jakoś, że się opłaca.

Miałem niedawno dokanałowe - rzeczywiście odcinają od świata, ale pod samochód bym nie wszedł, ponieważ się przyzwyczaiłem do uważnego przechodzenia przez ulicę - prawie zawsze jestem w słuchawkach. :)

Do salonu chciałbym pójść, myślałem o tym... Tylko nie wiem do jakiego. Nie mam pojęcia gdzie w Kielcach można znaleźć sklep, w którym mógłbym \'potestować\' słuchawki. Jakoś da się wyszukać to na Google? Bo ja nie wiedziałem co wpisać.

Nie ma salonu Sony w Kielcach z tego co wiem :( A na razie nie mam w planach jakiegoś wyjazdu np. do Gdańska (często jeżdżę tam), w którym jest takowy salon z tego co kojarzę. ;)

MAG

  • 2393 / 5895
  • Ekspert
01-10-2011, 19:29

>> PfK44, 2011-10-01 19:13:47

Może masz w okolicy jakiś hipermarket?? Saturn?? RTV/AGD???

Ostatnio w takim sklepie się nasłuchałem słuchawek ba nawet mieli ciche pomieszczenie.

Posłuchaj od 100zł do nawet 800zł sam wybierzesz to będzie najlepsze dla Ciebie.

Nawet gdy ja czy ktoś inny Ci coś doradzi rozpiszemy się na temat to nie zmieni faktu że sam dopasujesz słuchawki do swoich upodobań w realu znacznie lepiej i szybciej

Powodzenia i daj sygnał co znalazłeś ???

Oczywiście nie zamykaj się tylko na te ww modele
Nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)

PfK44

  • 8 / 4610
  • Nowy użytkownik
01-10-2011, 19:33
Przepraszam za posta pod postem (ale nie widzę tu opcji edytuj posta) a chcę odpisać jeszcze ~fallow\'owi.

Dzięki za polecenie tej firmy. Te NE-700M świetnie wyglądają, po opisie jestem skłonny stwierdzić, że równie dobrze się sprawują ;) Rozważę je. Najwyżej jak dostanę więcej \'opinii\' to wybiorę najlepsze jak dla mnie.


Pozdrawiam.

PfK44

  • 8 / 4610
  • Nowy użytkownik
01-10-2011, 20:06
Właściwie to teraz przepraszam za posta pod postem, wcześniej post MAG\'a się wpasował pomiędzy ;)

Mam w okolicy Media Markt, RTV Euro AGD i jeszcze jakiś sklep (nie wiem czy nie Mix Electronics) i kilka mniejszych. Wybiorę się tam ;) Nie wiedziałem, że w takich sklepach są możliwości testu słuchawek.

Tak jak już mówiłem - Wybiorę kilka modeli polecanych przez was, przejdę się do takiego hipermarketu, posłucham jak działają owe modele, popatrzę też kilka innych, zobaczę, które mi najbardziej pasują. Potem możliwe, że napiszę jeszcze przed kupnem posta (w wypadku gdybym nie mógł podjąć decyzji lub nie byłbym pewny czy te słuchawki np. nie psują się szybko czy coś innego złego ;)).

Oczywiście dam sygnał co znalazłem i co w końcu kupiłem.
:)

PfK44

  • 8 / 4610
  • Nowy użytkownik
10-10-2011, 16:38
Byłem w Media Markt i RTV Euro AGD. Posłuchałem jak działają różne słuchawki do 200zł oraz:
- Sennheiser HD555 - Bardzo głośne, basów jakichś specjalnych nie znalazłem. W sklepie kosztowały 500zł, zaś na internecie z tego co widzę ~270zł. Strasznie wygodne. Jeśli dostałbym je za owe 270zł - byłoby dobrze, ponieważ mój budżet powiększył się do 500zł - mógłbym dozbierać i kupić jakiś odtwarzacz/FiiO E5/E11 lub inne.
- Sennheiser HD598 - Jeśli słuchawki są wygodniejsze od czapek to chyba coś znaczy. Wygląd tych słuchawek mnie rozniósł w każdym calu... Piękne i wygodne. Podłączyłem je pod mój telefon i grały średnio, gorzej od HD555. Do takich słuchawek za ~550zł zdecydowanie by się przydał odtwarzacz/wzmacniacz - na który niestety nie znalazłbym budżetu... Chyba, że zażyczyłbym sobie go np. pod choinkę.

Co sądzicie o ww. modelach? Wydawało mi się, że nie miały jakichś specjalnych basów,  co dla mnie jest minusem. HD555 miałem okazję przetestować jak grają z większością swoich możliwości, a HD598 - pewnie tylko z około ~50% możliwości, niestety.
Ładniejsze i wygodniejsze są HD598, pewnie lepiej też grają - lecz nie dane mi to oceniać po podłączeniu ich do mojego telefonu.
Wziąłbym jednak jakiś model z większymi basami, o głośności takiej jak HD555 (najlepiej w podobnej cenie aby dokupić odtwarzacz, chyba, że mój telefon by \'dał radę\'). Macie jakieś jeszcze pomysły? Bo chyba się przekonałem do nausznych. Dokanałówek nie mam jak przetestować.

Pozdrawiam :)

Kraft

  • 448 / 5870
  • Zaawansowany użytkownik
10-10-2011, 16:54
>> PfK44, 2011-10-10 16:38:20
>> Wziąłbym jednak jakiś model z większymi basami, o głośności takiej jak HD555

Sprawdź HD 380 Pro. Podobna konstrukcja, tyle że zamknięta, a jakość dźwięku IMO lepsza pod każdym względem.

Cypis

  • 2479 / 5047
  • Ekspert
10-10-2011, 20:04
>> PfK44, 2011-10-10 16:38:20
>> Co sądzicie o ww. modelach?

http://audiohobby.pl/topic/10/6310/1

Ja bym się wystrzegał obu.


Pzdr, Tomek
d(-_-)b

PfK44

  • 8 / 4610
  • Nowy użytkownik
11-10-2011, 17:28
Przeczytałem cały temat i... dochodzę do wniosku, że rzeczywiście żadnych z nich nie kupię (HD555/HD598) ;)

@Kraft - przejdę się do sklepu i zobaczę czy są tam. Jak nie będzie to chyba będę się musiał zdać na opinie oraz recenzje i jakieś zakupić.


Proszę o polecanie największej liczby słuchawek o jakich pisałem w pierwszym poście, z tym że mogą być nauszne i za ~500zł (dobrze żeby jakieś tańsze bym mógł kupić wzmacniacz/odtwarzacz - chyba, że poczekam np. do świąt aby dostać jakiś :>, a teraz się pomęczę ze świetnymi słuchawkami + HTC HD2...).

Pozdrawiam i dzięki za pomoc :).

MAG

  • 2393 / 5895
  • Ekspert
11-10-2011, 20:13




A czego tak naprawdę słuchałeś???




Nie ma złej pogody jest tylko złe ubranie;)

PfK44

  • 8 / 4610
  • Nowy użytkownik
11-10-2011, 20:52
Kilku kawałków z rapu na HD598, kilku jakichś techno na HD555. I jeszcze HD201 (które posiadam od dawna, są słabiutkie). Reszta słuchawek, które znalazłem i miałem możliwość przesłuchania jakoś specjalnie mi nie przypadła (te powyższe zresztą też nie do końca), więc raczej się nie trudziłem nad zapamiętaniem nazw (były tam jakieś Philipsy za ~100zł i Creative za ~180zł. Jeszcze kiedyś Creative Fatal1ty, ale to już \'gamingowe\'). :)

PfK44

  • 8 / 4610
  • Nowy użytkownik
16-11-2011, 22:16
Kupiłem sobie NuForce NE-700M.
Z moim HD2 dają radę - ale możliwe, że zakupię jakiś odtwarzacz (np. iPod - z którym działają bosko).

Dzięki za pomoc, pozdrawiam :)