Audiohobby.pl

Audio Show 2009

fakamada

  • 1066 / 5406
  • Ekspert
10-11-2009, 23:23
No tak....

Artur ustawia swoje odgrody co do milimetra...dosłownie..


i to procentuje :)

Gustaw

  • Gość
11-11-2009, 17:11
>> Rafaell, 2009-11-10 12:48:08

A jak Ci się podobał nowe suby APS-a na 15" głosnikach TAD-a współpracujace z AEON-ami

Byłem tylko chwilę ale wszystko było OK. Nie jestem jednak przekonany co do tych dużych subów ale w dalszym ciągu będę twierdził, że chyba trudno lepiej wydać 5k zł na audio niż kupując aktywne AEON-y.

  • Gość
12-11-2009, 11:11
to whom it may concern (AS 2009),

wzorzec audofilski:
- WA Sasha

dźwięk live:
- Altec + Markow
- kule Cabasse
- Zeta Zero
- żyrafy Lipińskiego

super dźwięk:
- ASW Chelys
- Air1
- Esa Credo

udane debiuty:
- elektronika Block (1,5 kzł./klocek)
- kolumny Quasarus (Audio Solution)
- Avcon
- WHT

zestaw firmowy:
- budżetowy Pioneer

… refleksje subiektywne.

P.S. Tegoroczny Show był dość dobry pod względem dźwięku (uwzględniając warunki hotelowe) i dobry dźwięk był w wielu innych pokojach.


Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

almagra

  • 11514 / 5557
  • Ekspert
12-11-2009, 12:10
A jak Endriu M. śmierdział,czy się umył ???

lancaster

  • Gość
12-11-2009, 12:25
Nie orientujecie sie czy na innych swiatowych wystawach wystawcy również wpuszczają"wagonami" tzn. nie można wejsc kiedy sie chce, tylko należy "dostąpić" ?
Dwie najlepsze prezentacje jakie słyszałem na AS(nie w tym roku niestety :() a więc Legacy+BAT i system p. Waszczyszyna oparty o monobloki 300B+monitory Holography(z Raven R1) obyly sie bez tej "elitarnosći" i "organizacji". Ludzie wchodzili kiedy mieli ochote. Wypadły świetnie, czego nei mozna powiedzieć o z tego co slyszalem opinie pryznajmniej 2 tegoroznych organizowanych w ten sposób.
Podejście HiFi Club z rozdawaniem zaproszeń na okreslona godzine jest najbardziej eleganckie i myślę do przyjecia, ale organizowanie spedów przed drzwiami po to by posluchac wywodów i sredniej klasy dźwieku uważam za przegiecie.
Podobna sytuacja do poprawienia uwazam jak kilka lat temu niewietrzone pomieszczenia w ktorych zwyczajnie jechało jak w zoo.....rok później już wszystko bylo OK....organizator zadzialał i mysle ze wszystkim to na dobre a przynajmniej na zdrowie wyszlo :)


cir

  • 360 / 5905
  • Zaawansowany użytkownik
12-11-2009, 13:11
lancaster
nie dam głowy czy harman nie narzucił takiego sposobu prezentacji
levinson ktory jest w ofercie zawsze miał duze obostrzenia w temacie jak ma wygladac sprzedaz jego klockow
czy ktos był na pokazie u nich dla tkzw potencjalnych klientów ?

L3VY

  • 224 / 5643
  • Aktywny użytkownik
12-11-2009, 13:32
A mi się podobało. Przecież to nie jest jedyna sala w Kyrandzie, można pójść i posłuchać gdzie indziej i przyjść o określonej porze zamiast stać pod drzwiami. 3 utwory w \'ciszy i spokoju\' bez fotografujących kolumny od przodu, co zasłaniają kolumnę, bez szwendających się ludzi. Te 20 minut* to według jedyna dobrze zaplanowana prezentacja na AS2009.

*mowa o pierwszej prezentacji JBL K2 na której byłem.
_________________________________________
Pozdrawiam Mirosław Andrejuk
profesjonalne adaptacje akustyczne   www.AcousticLab.pl

cir

  • 360 / 5905
  • Zaawansowany użytkownik
12-11-2009, 13:43
mnie tez to nie drażniło,
przeszedłem tak jak zaplanowali sobie o konkretnych godzinach na K2 i Revele/ ktore zreszta tez mi sie podobały mimo ze to podobno III liga jak twierdzi lancaster bo to  burczybas/
wiem ze byli ludzie ktorzy umawiali sie chyba na odsłuchy w domach ale szczegóły były pewnie na tym osobnym spotkaniu- dlatego sadze ze cena tego sprzetu moze wymuszac jakis specyficzny marketing stad było tak a nie inaczej co wielu ludzi wkurzało

Gustaw

  • Gość
12-11-2009, 14:01
>> cir, 2009-11-12 13:11:21
lancaster
nie dam głowy czy harman nie narzucił takiego sposobu prezentacji


Tutaj nie chodzi o to, że prezentacja miała charakter zamknięty w wypadku ML i Reveli i trzeba na nią czekać (osobiście nie przeszkadza mi to). Osoba, która prowadziła prezentacje nie miała ku temu nawet minimalnych zdolności i odpowiedniej do tego kindersztuby. Nie krzyczy się przy pełnej sali "Kazik zamknij drzwi !" tylko cichutko prosi o ich zamknięcie. Nie zabiera się 50% czasu prezentacji na nadęto-marketingowy bełkot o Harmanie, a następnie puszcza trzy niepełne kawałki. Gdybym był potencjalnie zainteresowanym klientem to po ich "prezentacji", chyba na złość, kupiłbym to np. w Berlinie.

almagra

  • 11514 / 5557
  • Ekspert
12-11-2009, 19:57
No i co?Śmierdział,czy nie?Oto jest py ta nie !!!

qb_1

  • 10 / 5728
  • Nowy użytkownik
13-11-2009, 00:21
Problemy z prezentacją Harmana były 2:
1. Organizacja "spędu"
2. Styl prowadzenia prezentacji - prowadzący zachowywał się jak typowy dupek - natrętny przedstawiciel handlowy, nie zaś brand manager, którym jak rozumiem w tej sytuacji był. Generalnie przekaz stanowił, że klientów ma się w dupie, bo inaczej nie umiem nazwać tego quasiprotekcjonalnego podejścia. Co więcej, jak w przypadku wielu handlowców(arzy) prowadzącemu prezentację brakowało jakiejkolwiek ogólnej erudycji, obycia, a także umiejętności wstrzymywania się z informacjami lub spekulacjami, które z prawdą mają zero wspólnego (jakieś rojenie o 300-500 inżynierach i konsyliach produktowych, które tylko ktoś, kto nie ma pojęcia o trybie pracy w biurze konstrukcyjnym, był w stanie wymyślić). Generalnie przydałoby się nieco ogłady.

Pytanie na koniec - kto z Was wyobraża sobie negocjacje ceny z kimś, kto prezentuje taki styl?

  • Gość
13-11-2009, 11:01
AS 2009, na luzie

król basu:
- Swans T100 – podobnej wielkości monitorki WLM musiały być dopalane subem by uzyskać podobne brzmienie

król szybkości:
- żyrafy Lipińskiego – słuchałem dwukrotnie kawałka z nagraniem uderzania twardymi pałkami o wydrążone drewno (?); system odtwarzał to na zasadzie: jest dźwięk --- nie ma dźwięku, a nie klasycznie: narastanie (nawet krótkie) dźwięku --- trwanie dźwięku --- wygaszanie dźwięku. Szacun.
Na AS graaf znowu męczy swoje słodkie szesnastki, chyba zaczynam rozumieć o co mu chodzi (szybkość kilku małych membran).

szczyt ch…..a :     
- prezentacja JBL

najlepsza prezentacja:
- ESA – właściciel ESY nie schodzi poniżej pewnego poziomy, zawsze z klasą, nigdy nie słyszałem żeby na kogoś burkną, czy kogoś ofuknął
(w tym roku, kiedy zrobiło się pustawo, zapuścił to co sam lubi i to było to co tygrysy lubią najbardziej – super muza dla ludzi)

największe zaskoczenie:
- Koda, to gra !
- duży wzmak Strussa

największe zdziwienie:
- ludzie którzy usłyszeli magię w pokoju AN (dźwięk w tym roku zdecydowanie lepszy niż w zeszłym)

niedosyt:
- moje ulubione SHL5 nie zagrały tak jak potrafią (słyszałem je lepiej grające)

muzyka:
- dużo by pisać, opiszę to co mnie spotkało w pokoju Linn’a. Wszedłem, leci Tool, następnie jakaś amerykańska kapela (tak sądzę, coś a’la ZZ Topp) wielu ludzi przytupuje włącznie ze mną, kolumny grają świetnie. Ale wszystko dobre kiedyś się kończy, następny kawałek to jakaś muzyka eksperymentalna (piła do drewna + styropian po szkle), jak grają kolumny – absolutnie nie sposób ocenić, nie da się, wyszedłem.
Jak grają kolumny Linn’a, zależy kiedy weszło się do pokoju. Dotyczy to oczywiście wszystkich pozostałych wystawców.

mydło:
- opisy przesadzone, było nieźle, na ale ja mam za sobą spanie wraz z 30 chłopa na jednej sali


Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

cir

  • 360 / 5905
  • Zaawansowany użytkownik
13-11-2009, 13:50


odpowiadajac czesciowo w temacie ktory nurtuje almagre odpowiem ze w temacie higieny przedstawicielowi harmana nie mozna było niczego zarzucic
a jak znam zycie styl negocjacji zalezy wyłacznie od wiarygodnosci klienta :)












NE5532

  • 206 / 5855
  • Aktywny użytkownik
13-11-2009, 19:11
>Jarek, 2009-11-13 11:01:37
>... największe zaskoczenie: ... - duży wzmak Strussa ...

Co masz na myśli? Może szerzej na ten temat - proszę.
Nie mam czasu ... zarobiony jestem, włosy mi rosną ...

NE5532

  • 206 / 5855
  • Aktywny użytkownik
13-11-2009, 19:14
>almagra, 2009-11-12 19:57:49
Andrzej był w pełnej formie, jak na obrazku
Nie mam czasu ... zarobiony jestem, włosy mi rosną ...